Telefon: 693-434-875
E-mail: certyfikacja@tdce.pl
Ośrodkiem Egzaminacyjnym TDCE może zostać każdy podmiot (np. firma, stowarzyszenie, fundacja, placówka edukacyjna), który spełnia wymagania określone w opisie kwalifikacji "Certyfikat Umiejętności Komputerowych – Poziom Podstawowy". Akredytacje dla ośrodków egzaminacyjnych wydawane są po przeprowadzonym audycie Instytucji Certyfikującej na okres 3 lat kalendarzowych z możliwością jej ponownego wznowienia.
System certyfikacji TDCE przewiduje trzy kategorie wymagań weryfikowanych podczas audytu:
Szczegółowy opis wymagań dla Ośrodków Egzaminacyjnych TDCE został określony w Warunkach Współpracy.
Firmy oraz organizacje zainteresowane podjęciem współpracy jako Ośrodek Egzaminacyjny TDCE w zakresie prowadzenia walidacji kwalifikacji oraz kompetencji cyfrowych zapraszamy do kontaktu z biurem TDCE.
Poniżej prezentujemy listę Ośrodków Egzaminacyjnych TDCE z podziałem na województwa.
ul. Kazimierza Wielkiego 7/5 65-047 Zielona Góra
Egzaminatorem TDCE może zostać każda osoba będąca specjalistą z zakresu szerokorozumianych kompetencji cyfrowych, która spełnia wymagania określone przez Instytucję Certyfikującą oraz wytyczne zawarte w ZSK. Akredytacja wydawana jest na okres trzech lat kalendarzowych z możliwością jej ponownego wznowienia.
System certyfikacji TDCE przewiduje dwa rodzaje akredytacji dla egzaminatora:
Przyznanie uprawnień Asesora Walidacyjnego (egzaminatora dla kwalifikacji funkcjonującej w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji) następuje po ukończeniu szkolenia i zdaniu testu z procedur egzaminacyjnych CUK-PP. Zgodnie z wymaganiami określonymi w ZSK na szkolenie przyjmowani są wyłącznie osoby, które posiadają "Certyfikat Umiejętności Komputerowych – Poziom Podstawowy" lub jego równoważnik (ECDL Base).
W przypadku nieposiadania przez kandydata na egzaminatora kwalifikacji CUK-PP, możliwe jest ubieganie się o nadanie uprawnień do egzaminowania wyłącznie kompetencji cyfrowych oferowanych w ramach certyfikacji The Digital Competence Exam (egzaminy TDCE Basic, TDCE Citizen, TDCE DigComp). Warunkiem akredytacji egzamintora jest spełnienie poniższych wymagań określonych przez Instytucję Certyfikującą:
Szczegółowy opis wymagań dla Egzaminatorów TDCE został określony w Warunkach Współpracy.
Osoby zainteresowane uzyskaniem akredytacji Egzaminatora TDCE (dla kwalifikacji i/lub kompetencji cyfrowych) w ramach certyfikacji The Digital Competence Exam zapraszamy do kontaktu z biurem TDCE.
Trenerem TDCE może zostać każda osoba prowadząca szkolenia komputerowe z zakresu kompetencji cyfrowych (m.in. technologii informacyjno-komunikacyjnych, obsługi podstawowego oprogramowania), która zna i realizuje programy nauczania zgodnie z zestawami efektów uczenia się opracowanymi w ramach certyfikacji TDCE.
Funkcja trenera szkoleń komputerowych nie została określona w wytycznych dotyczących kwalifikacji „Certyfikat Umiejętności Komputerowych – Poziom Podstawowy”. Warunki uzyskania akredytacji Trenera TDCE wskazuje Instytucja Certyfikująca, dbając o zapewnienie rozdzielności procesu kształcenia i szkoleń od walidacji:
Aby zostać Trenerem TDCE, należy zgłosić się do Instytucji Certyfikującej, udokumentować spełnienie wymagań oraz ukończyć szkolenie i zdać test z zakresu znajomości ram DIGCOMP i ich zastosowania. Trener TDCE może posługiwać się akredytacją wyłącznie w okresie jej ważności (5 lat, z możliwością jej ponownego wznowienia).
Szczegółowy opis wymagań dla Trenerów TDCE został określony w Warunkach Współpracy.
Osoby zainteresowane uzyskaniem akredytacji Trenera TDCE (dla szkoleń komputerowych oraz kompetencji cyfrowych) w ramach certyfikacji The Digital Competence Exam zapraszamy do kontaktu z biurem TDCE.
Współpraca z uczelniami wyższymi w ramach certyfikacji The Digitale Competence Exam (TDCE) ma na celu przede wszystkim wspólne realizowanie projektów związanych z rozwojem kompetencji cyfrowych oraz szerzenie wiedzy o cyfryzacji jako niezbędnym elemencie skutecznego społecznego postępu informacyjnego. Ponadto pracujemy nad potencjalnym partnerstwem w zakresie rozwoju firm cyfrowych i współpracy międzysektorowej.
Uczelnie wyższe oraz inne placówki edukacyjne zainteresowane podjęciem współpracy naukowej w ramach rozwoju certyfikacji TDCE zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z biurem TDCE.
System certyfikacji The Digital Competence Exam jest elementem Europejskiego Paktu dla Umiejętności „Pact for Skills”, do którego przystąpiliśmy jako instytucja certyfikująca kompetencje cyfrowe oraz walidująca kwalifikację CUK-PP. (e-xam). Pakt ma na celu wspieranie organizacji publicznych i prywatnych w zakresie podnoszenia i zmiany kwalifikacji, aby mogły prosperować w obliczu transformacji ekologicznej i cyfrowej.
Instytucja Certyfikująca TDCE (e-xam) jest również członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ALL DIGITAL, które zrzesza organizacje działające na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, w tym te zajmujące się certyfikacją z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK/ICT). Jednym z głównych obszarów działań ALL DIGITAL jest opracowanie i wdrożenie jednego wspólnego certyfikatu kompetencji cyfrowych w Unii Europejskiej.
Adding {{itemName}} to cart
Added {{itemName}} to cart